Tohle asi málokdo využije, ale vypouští to 100% paliva  .

Letenky s fuel dumping

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Pokud je mezi příletem a odletem méně než 24hod, může to být chápáno jako "jedna cesta s přestupem" a tudíž v jiném tarifu (klasika - dálkový let s přískokem je levnější, než přímý let). 

0 Citovat

Mě by zajímalo, jestli je jedno, jak daleko od hlavního letu dám 3x, ve smyslu neupoutání zbytečné pozornosti. 😊 Hledal jsem nějaký let a při nastavení přílepku na další den po příletu zpět tento srazil větší částku, než když jsem to dal třeba o 14 dní od sebe.

0 Citovat

Bylo by možné trochu víc osvětlit, jak hledat 3X či jestli je třeba upravovat i samotný routing? Na webu je plno návodů, že letenka musí mít vysoký YQ a mít povolené EOE a pak že je třeba najít 3X let, který příplatek srazí či vynuluje. Teorie hezká, ale takových letů jsou statisíce.

Pokud hledám 3X, chápu, že let musí být krátký, aby měl nízký BF, a musí to být nějak spolupracující aerolinie, aby to šlo dostat na jednu letenku. Čili ideálně asi ostrovní země s půlhodinovými lety a/nebo krátké trasy s velkou konkurencí. Pak už je to opravdu jen o štěstí, že ho najdu? Nebo když mám let, co sám o sobě srazí třeba půlku YQ, musím nějak upravit původní routing pomocí routing codes, nebo nějak dál si s tím hrát pomocí extension codes (fare basis code, atd), abych srazil celý YQ? Jde mi o to, jestli když najdu let, co srazí půlku YQ, vyzkouším ho jedním i druhým směrem a nic víc z něj tím nedostanu, jestli má smysl si s tím nějak dál hrát, nebo ho prostě "zahodit" a zkoušet dál?

V mnoha sekcích 10 je "APPLICABLE ADD-ON CONSTRUCTION IS ADDRESSED IN MISCELLANEOUS PROVISIONS - CATEGORY 23". Fare rules zobrazené v Matrixu ale sekci 23 obvykle nemají. Je toto nějak podstatné pro hledání 3X?

Díky.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

My smrtelníci závistivě pozorujeme a přijde nám to jako magie. Zkratky sice znám, ale přijde mi to jako hledání jehly v kupce sena: najít let z jednoho kontinentu do druhého.

Mám to stejně, Leoši. Já to beru tak, že to je pro někoho fajn koníček, ač tedy časově dost náročný. Zpočátku mě to docela zajímalo a říkal jsem si, že bych do toho rád pronikl, ale pak jsem seznal, že těch akcí a chybovek je stejně tolik, že je člověk ani nestíhá využít, takže není nutné hledat ještě něco dalšího. :)

0 Citovat

My smrtelníci závistivě pozorujeme a přijde nám to jako magie. Zkratky sice znám, ale přijde mi to jako hledání jehly v kupce sena: najít let z jednoho kontinentu do druhého.

0 Citovat

Už jsem přišel na to nebýt na dvojnásobku 69 €. To byla reakce na sebe samého, že mi to taky mohlo dojít rovnou 😀

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):


EDIT: Ok, taky mě to mohlo dojít hned :)

?

0 Citovat

Stejně jsem skoro na dvojnásobku 69 € :D 

EDIT: Ok, taky mě to mohlo dojít hned :)

0 Citovat

Pri tychto extremnych cenach treba brat do uvahy 3 veci: 

1, YQ (samozrejme ;) ) 
2, pri dobrej kombinacii vie niekedy odpadnut aj nejaky Tax / fee (napr airport alebo departure).

3, v kombinacii so spravnou OTA sa niekedy da vyuzit OTA discount a teda mat este nizsiu cenu ako v ITA

0 Citovat

Ono by možná spíš bodlo, kde hledat funkční X :)

0 Citovat

Když odpustím, sundá mi to i něco z daní a letištních poplatků, nebo na ně to nemá vliv? Co jsem našel za 10 vod starýho Procházky, tak jen ty všechny daně a poplatky na odletu, přestupu a příletu byly přinejlepším 87, čímž nedám ani jednu z těch tří zde uvedených částek. 

0 Citovat

Tak, a do tretice, C2-C3, 69 Eur, rovnaky dopravca, rovnaky odlet, dalsia destinacia

0 Citovat

A když už budete v C3, tak bych toho využil, proletěl si kratší let a dostal slevu cca 180 EUR na let se známou  aerolinkou z arabského poloostrova z C2 (do C3 za 236E AIC, c5 za 264 EUR AIC).. není to hit, ale cestou nebudete trpět žízní :)

0 Citovat

toMas napsal(a):

a to patři k tomu C2-C3 nebo k tomu C2-C6 to BF 10 Euro?

C2-C3

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Skvělý. Už jsem našel to dotyčné, co má BF 10€ jedním směrem, akorát všechny moje pokusy, jak odpárat palivový příplatek, končí cenou tak 1300€ 😂

a to patři k tomu C2-C3 nebo k tomu C2-C6 to BF 10 Euro?

0 Citovat

Matio_S napsal(a):

HINT: BF 10 Euro jednym smerom...

PS: C2-C3, rovnaky odlet, iny ciel, 88 Eur ;) 

Skvělý. Už jsem našel to dotyčné, co má BF 10€ jedním směrem, akorát všechny moje pokusy, jak odpárat palivový příplatek, končí cenou tak 1300€ 😂

0 Citovat

HINT: BF 10 Euro jednym smerom...

PS: C2-C3, rovnaky odlet, iny ciel, 88 Eur ;) 
0 Citovat

Nejaky hint? Pokousel jsem se i o to C2-C6  177 Eur co jsi  inzeroval na FT. Nejlepsi BF maji odlety z LHR, ale zase tam jsou vysoke poplatky. Jeste jsem nenarazil na tak nizke BF+poplatky aby to max hodilo 177 euro :)

0 Citovat

Magicka hranica prelomena :) 

C2-C3, 96 Eur, ITAable

0 Citovat

C2-C3, 119 Eur, viacero destinacii za podobne ceny, 

HINT: Odlet z "domaceho" letiska bez nutnosti leteckeho pripoja 

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, 

jsem mile překvapenej že jsem v našich končinách našel docela aktivní komunitu s podobnym zájmem, takže se tu vítam a všechny zdravim u prvního postu :)

Mám tu jednoho kandidáta na trase PRG-NRT , docela levná base fare (4.3k), paliva za 7.3k, sidetrip permitted, EOE za určitých podmínek taky...tak mě napadlo že by šlo ještě něco vypustit. Má někdo zkušenost jak naše severní sousedy?

--

EOE COMBINATIONS PERMITTED WITH DOMESTIC/ INTERNATIONAL FARES FROM/TO JAPAN/KOREA, REP. OF/KOREA, DEM. PEOPLE'S REP. OF/SOUTHEAST ASIA/SOUTH ASIAN SUBCONTINENT. 

VALIDATE ALL FARE COMPONENTS. SIDE TRIPS PERMITTED. 

0 Citovat

C2-C6, 177 Eur, leti sa s jednym prestupom tam aj naspat.

PS: Inac, rad si necham poradit, v poslednej dobe uz nic nefunguje (aspon mne nie) na trase C2-C1, takze ako niekto o niecom vie, tak si necham poradit akym smerom hladat...

0 Citovat

Zdravím snažím se sehnat levnou letenku do Thajska nebo Karibiku s klm a nebo air France a bohužel se pod 9,5 k nedostanu z Prahy .

Maximálně z Paříže ten Karibik za 300€ pořadí někdo?

0 Citovat

petulka8s napsal(a):

Ahojte, mohl by mi někdo pořadit? Našla jsem letenku, jejiž cenu tvoří z poloviny palivový příplatek. Snažím se najít 3x strike, ale je to jak hledání jehly v kupce sena. Máte nějaké osvědčené tipy nebo destinace, které fungují? (Vím že by let měl být levný a ideální kratší než 60 minut)


Ne vsechny tarify to umoznuji, je treba si procist v Rules, jestli to je povoleny.

0 Citovat

Ahojte, mohl by mi někdo pořadit? Našla jsem letenku, jejiž cenu tvoří z poloviny palivový příplatek. Snažím se najít 3x strike, ale je to jak hledání jehly v kupce sena. Máte nějaké osvědčené tipy nebo destinace, které fungují? (Vím že by let měl být levný a ideální kratší než 60 minut)



letenky1.png
letenky3.png

0